ΕΠΑ.Λ. Μαρκοπούλου Ωρωπού  Τηλ. & FAX: 22950.32871  e-mail: epal-markop@sch.gr

Πανελλήνιες 2020

30/03/2020 - 09/04/2020 οι Αιτήσεις

Περισσότερα στο Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων--> Εξετάσεις

Οι μαθητές που ΘΕΛΟΥΝ να δώσουν Πανελλήνιες, συμπληρώνουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ τα γκρίζα πεδία στην Αίτηση-Δήλωση και την αποστέλλουν με email στο σχολείο.

Οι μαθητές που ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να δώσουν Πανελλήνιες, αποστέλλουν ένα email στο σχολείο με το παρακάτω κείμενο:
Δεν επιθυμώ τη συμμετοχή μου στις εξετάσεις για την εισαγωγή μου στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Μηχανογραφικό ΕΠΑ.Λ. 2019

Πανελλήνιες 2019

20/03/2019 - 02/04/2019 οι Αιτήσεις

Μηχανογραφικό ΕΠΑ.Λ. 2018

Πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα υποψηφίων Γ΄ Ημερησίων ΕΠΑ.Λ.

Όλοι οι υποψήφιοι εξετάζονται σε 2 μαθήματα γενικής παιδείας και 2 μαθήματα ειδικότητας.
Τα μαθήματα γενικής παιδείας, κοινά για όλες τις ειδικότητες, είναι:
i. Νέα Ελληνικά
ii. Άλγεβρα

Ο υποψήφιος του Τομέα Πληροφορικής (Γ΄ Ημερησίων) με ειδικότητα Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής εξετάζεται και στα μαθήματα:
i. Προγραμματισμός Υπολογιστών (Παλαιά Θέματα: ΣΕΠ 2018, ΙΟΥΝ 2018)
ii Δίκτυα Υπολογιστών

Ο υποψήφιος του Τομέα Μηχανολογίας (Γ΄ Ημερησίων) με ειδικότητα Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης, Αερισμού και Κλιματισμού εξετάζεται και στα μαθήματα:
i. Στοιχεία Μηχανών
ii. Στοιχεία Ψύξης - Κλιματισμού

Ο υποψήφιος του Τομέα Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού (Γ΄ Ημερησίων) ειδικότητας Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων εξετάζεται και στα μαθήματα:
i. Ηλεκτροτεχνία 2
ii. Ηλεκτρικές Μηχανές